Najpopularniejsze atrakcje Chin

Dużą popularnością cieszą się wycieczki do Chin ze względu na możliwość obcowania z zupełnie inną kulturą, podziwiania przepięknych krajobrazów i skorzystania z licznych atrakcji. W Azji nie można się nudzić, a w Chinach czeka na turystów multum ciekawych miejsc do zwiedzenia. Czas poznać te najpopularniejsze, które cieszą się największym uznaniem.

Jakie czekają na nas atrakcje w Chinach?

Chiny od zawsze budziły zaciekawienie, dawniej owiane tajemnicą i niedostępne, obecnie otwarte na turystów, prężnie się rozwijające. Każdy chyba słyszał o Wielkim Murze Chińskim, który uznawany jest za symbol tego kraju. Mowa jest tutaj o najdłuższej budowli świata, rozciągającej się na długość około 6500 kilometrów, co robi ogromne wrażenie. Co ciekawsze, jego budowa rozpoczęła się w ubiegłej erze i zaangażowanych było w nią setki tysięcy osób. Obecnie Wielki Mur został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Dalej mamy Zakazane Miasto, czyli idealnie zachowany chiński pałac cesarki z dynastii Ming, gdzie można podziwiać tradycyjną architekturę i dzieła sztuki. Duże wrażenie robi Armia Terakotowa, na którą składa się ponad osiem tysięcy rzeźb do złudzenia przypominających żołnierzy.

Chiny znane są z pand, dlatego warto odwiedzić Rezerwat Pandy Wielkiej w Chengdu, szczególnie w porze ich karmienia. Kolejną atrakcją jest Skalny Las – Shilin, który powstał na skutek wypiętrzania wapienia. Można tam zobaczyć formacje skalne o różnych kształtach, wysokości od 2 do nawet 30 metrów. Niecodziennym widokiem będzie Wielki Budda z Leshan, czyli majestatyczny posag o wysokości ponad 70 m, który wznoszony przez aż 90 lat. Jeśli ktoś pragnie poczuć się jak w kultowym filie Avatar, warto odwiedzić Park Narodowy Zhangjiajjie, gdzie powstawały do niego zdjęcia. Miłośnikom pieszych wędrówek i unikalnych miejsc polecić można Wąwóz Skaczącego Tygrysa – jeden z najpiękniejszych i najgłębszych na całym świecie.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Yangshuo to bajeczne miasteczko, które ma do zaoferowania przepiękne krajobrazy. Tworzy je niezwykła przyroda tamtejszych okolic. Można tutaj wypoczywać zarówno aktywnie, jak i biernie. Miejscowości takie jak Pekin, Xian, Luoyang i Nanjing tworzą Starożytną Stolicę, będącą połączeniem nowoczesnością ze starożytnością. To właśnie tam turysta ma okazję poznać prawdziwe Chiny, kulturę tego kraju. Miłośnicy historii muszą tutaj obowiązkowo zawitać. Osoby zaciekawione Tybetańczykami powinni odwiedzić ich osadę – Songpan. Oczy cieszą tam liczne wodospady i oczka wodne o turkusowej wodzie. Z łatwością można spotkać mnichów buddyjskich, zwiedzić świątynie, poznać inne zwyczaje i kultury.